آدرس: شهرک صنعتی ایوانکی - میدان آزادی - بلوار صنعت - خیابان صنعت 4 - پلاک 160

تلفکس: 22781347-021 | 22586831-021

فیلتر سپراتور

جریان گاز ورودی به ایستگاه ها معمولاً شامل مواد ناخالص مایع و جامد است كه این ذرات گاهی اوقات می توانند باعث ایجاد مشكلات جدی در طول فرایند پالایش تا مصرف گاز شوند ، فیلتر سپراتور ها برای زدودن ناخالصی هایی مثل گردوغبار ، ذرات آب و …… از گاز طراحی و ساخته می شوند . فیلتر سپراتور ها در دو نوع عمودی و افقی طراحی می شوند .

مخزن فیلتر از دو قسمت تشكیل شده است ، قسمت اول كه ورودی گاز است و شامل المنت هایی است كه قابلیت تعویض شدن دارند و در ورودی روی یك تكیه گاه یا اصطلاحاً سایورت نصب می شوند و قسمت دوم فیلتر كه توسط یك صفحه نگهدارنده از قسمت اول جدا می شود . بخش دوم دستگاه شامل پره هایی است كه با ایجاد اختلال در جریان ، باعث زدودن رطوبت گاز می شود و سپس گاز خروجی كه خالص از ذرات جامد و رطوبت است به بخش های دیگر ایستگاه منتقل می شود .

برای هر دو بخش دستگاه ، مخزن كوچكی جهت جمع كردن ناخالصی ها تعبیه شده است كه در زیر فیلتر قرار می گیرد . گاز به محفظه اول یعنی قسمتی كه المنت ها در آن قرار دارد وارد می شود و مواد جامد با حجم بالای 10 میكرون و رطوبت موجود از آن جدا می گردد . مواد جامد و رطوبت در پایین مخزن جمع می شوند و از آنجا به مخزن جمع كننده كه جهت جمع كردن ناخالصی ها است انتقال یافته و از شیر های خروجی خارج می شوند.

به دلیل خاصیت المنت های فایبر گلاس ، تمامی ذرات ناخالص جامد از گاز جدا می شوند اما رطوبت كه توسط المنت ها جذب نمی شود به بدنه باقی می ماند و به قطرات بزرگ تری تبدیل و سپس در اثر جاذبه و اصطكاك به مخزن جمع كننده جریان یافته و تخلیه می گردند . درهایی كه در روی سپراتور های ساخت این شركت نصب می شوند به صورت گیربكسی یا شبه آن ساخته می شوند و به راحتی قابلیت باز و بسته شدن دارند .

We Match Your Need